تهویه مطبوع

سیستمهای تهویه مطبوع چگونه کار میکنند؟

اولین سیستم تهویه مطبوع هوای مدرن در سال ۱۹۰۲ توسط مهندسی جوان به نام ویلیس هاویلند کریر (Willis Haviland Carrier) ساخته شد. این دستگاه برای حل مشکل رطوبت در شرکت نشر و لیتوگرافی ساکِت ویلهلم بروکلین نیویورک (Sackett-Wilhelms Lithographing) طراحی شده بود. الیاف گیاهی معمولا رطوبت موجود درهوای گرم تابستان را جذب میکنند که این عمل تزریق لایه‌ای جوهر را سخت‌تر میکرد. کریر هوای درون ساختمان را میان لوله‌های سرد دمید، هوای رد شده سرد شد و از آنجایی که هوای سرد به اندازه هوای گرم رطوبت جذب نمیکند، این فرایند رطوبت کاغذ را به تعادل می‌رساند. کاهش رطوبت همچنین باعث کاهش دمای هوا می‌شود. پس تکنولوژی جدیدی به عرصه ظهور رسید.

ادامه مطلب …

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی تاسیسات و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت تاسیسات، مهر ۹۶

شرکت تهویه آرسام در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تاسیسات در سالن ۳۵، غرفه C02 حضور خواهد داشت. برای آشنایی با محصولات American pro و Goodman حتما از غرفه ما بازدید نمایید. بخصوص در این نمایشگاه از دستگاه‌های جدید هوشمند ما رونمایی خواهد شد!

زمان برگزاری نمایشگاه از ۳ تا ۶ آبان ماه خواهد بود.
ادامه مطلب …

تهویه مطبوع ، از گذشته تا به امروز

تاریخچه تهویه مطبوع ، از گذشته تا به امروز

امروزه انواع سیستم‌های تهویه مطبوع دیگر نه به عنوان یک وسیله لوکس و اشرافی، بلکه بعنوان یکی از تجهیزات استاندارد و ضروری ساختمان در اکثر خانه ها وجود دارد. دستگاه‌های تهویه مطبوع از جوانب مختلفی تاثیر زیادی در زندگی ما داشته است؛ اغلب ما آنقدر خوش شانس بوده‌ایم که در خانه‌ای با یک سیستم خنک کننده زندگی کنیم. سیستم‌های سرمایش از گذشته تا امروز، تاثیر بسزایی در سلامت و آسایش ما داشته‌اند. بیایید تا نگاهی کلی به تکامل تدریجی این دستگاه‌ها بیندازیم.

ادامه مطلب …

لیگ پرشین – قهرمانان بزرگ، نان‌آوران کوچک

شرکت تهویه آرسام در راستای عمل به تعهدات و مسئولیت‌های اجتماعی خود، با افتخار حامی مالی یکی از تیم‌های فوتبال لیگ پرشین شده است. شايد ليگ فوتبال پرشين، يک ليگ صد در صد حرفه‌ای نباشد، اما آنچه آن را جذاب و ديدنی کرده است حضور کودکانی است که عليرغم سختي ها و مصائبي که در زندگي با آنها زاده شده و همراه است، بازی فوتبال را فراموش نکرده و به طور جدی و پيوسته آن را دنبال می‌کنند. آری، اين نان‌آوران کوچک که گاه در خيابان شما را به خريدن فالی مهمان می‌کنند، اکنون در کسوت قهرمانان فوتبال و پهلوانان اخلاق از شما دعوت می‌کنند تا شاهد دومين سال هنرنمايی شان باشيد و با تشويق خود هويتشان را در اين جايگاه، قوام و تثبيت ببخشيد. شايد اين تنها لحظات کودکی کردنشان زير بار سخت زندگی، رنگ گرفته و زندگيشان را دگرگونه رقم زند.

ادامه مطلب …